В умовах воєнного стану та надзвичайних ситуацій насамперед має бути забезпечена робота об’єктів критичної інфраструктури, зокрема підприємств енергетичної галузі.

Найбільш поширеною та затребуваною професією енергетичної галузі є «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». На сьогоднішній день електромонтери незамінні на різних підприємствах народного господарства, затребувана їх майстерність і в побуті.

Містять в штаті власних електромонтерів і багато організацій, рід діяльності яких не має нічого спільного з промисловістю: офісні комплекси, школи та інститути, великі магазини.

Професія "Електромонтер" відноситься до типу - "людина-техніка", вона пов’язана з виконанням робіт із підвищеною небезпекою, тому передбачає професійного добору та суворого дотримання працівником вимог з охорони праці.

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування - це фахівець, який встановлює, обслуговує й слідкує за справністю електромереж і електроустановок, у разі виникнення несправності й пошкодження усуває їх.

Електромонтери користуються сталим попитом серед роботодавців Чернігівщини. Зокрема, вакансії за цією професією наразі є на підприємствах Чернігова, Ніжина, Прилук, Ічні, Корюківки. Середній розмір заробітної плати складає 8725 грн, при цьому в половині випадків він вищий 10 тис. грн.

Отримати професію електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування можна в закладах професійної освіти: Чернігівський професійний будівельний ліцей, Куликівський професійний аграрний ліцей, Ніжинський фаховий коледж, Прилуцький технічний фаховий коледж, Сосницький професійний аграрний ліцей.

Безкоштовно здобути професію «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» можна безробітним за сприяння служби зайнятості. Вчитись пропонують або в ДПТНЗ «Чернігівський професійний будівельний ліцей» або в Сумському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Термін навчання 6-9 місяців.

Всі витрати, пов'язані з організацією професійного навчання безробітних, здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Крім того, в період професійного навчання служба зайнятості продовжує виплачувати безробітним допомогу по безробіттю, що була їм попередньо призначена, при потребі компенсує витрати на проїзд, забезпечує проживання в гуртожитку.

Отже, не чекайте! Обирайте професію та навчайтеся з нами! Телефонуйте (0462)77-90-31 – відділ організації профнавчання Чернігівського обласного центру зайнятості або ж звертайтеся до найближчого структурного підрозділу обласної служби зайнятості.