Наприкінці березня в Чернігівській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості в рамках культурно – просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» відбулося чергове засідання жіночого клубу «Берегиня». Гостями заходу стали місцеві майстрині Лариса Росстальна - мастак із виготовлення іграшок із войлоку (валяння шерсті) та Марина Терещенко, яка виготовляє продуктові композиції.

На початку заходу директор Чернігівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Ірина Некрасова ознайомила присутніх з тенденціями сучасного ринку праці та послугами служби зайнятості. За її словами, за умови браку підходящих вакансій чудовою альтернативою безробіттю для шукача роботи може стати підприємницька діяльність. Перетворити в успішний бізнес можна власне захоплення або вміння. Служба зайнятості дає стартовий капітал безробітним, які вирішили стати підприємцями, виплачуючи допомогу по безробіттю одноразово для започаткування власної справи.

Своїми історіями успіху з присутніми поділилися запрошені майстрині. Лариса Росстальна займається рукоділлям 6 років. Почалося все з ремонту пошкодженої іграшки. Це її так захопило, що жінка вирішила власноруч виготовити нову. Так, вона відкрила для себе світ шерсті та почала створювати маленькі шедеври: пальчикові іграшки, прикраси, сувеніри. Тепер технікою валяння шерстю вона виготовляє елементи декору та одягу (шапки, шарфи). Для майстрині - це наразі хобі, яке може приносити прибуток, адже основний час вона все ж таки приділяє роботі. А от у вільний час займається рукоділлям, удосконалює власні здібності, відвідуючи майстер-класи, охоче ділиться своїм досвідом з оточуючими.

Марина Терещенко навпаки з самого дитинства виявляла творчі здібності: писала вірші, статті в газети, виготовляла різноманітні вироби. Отримавши вищу освіту, працювала на державній службі, але задоволення від роботи не мала. Два роки тому вона спробувала робити продуктові подарунки для близьких. З часом з’явилися й перші замовлення. За словами майстрині, виготовлення подарункових їстівних композицій кардинально не нова бізнес-ідея, але доволі актуальна і не «заїжджена». Такий подарунок, як букет із фруктів чи композиція з продуктів, здатен порадувати і здивувати будь-кого і стати креативною прикрасою святкового столу. Марина Терещенко створює на замовлення не лише їстівні букети, а й цілі подарункові композиції (кошики, торти, кораблі). Під час зустрічі майстриня провела для безробітних майстер-клас по оформленню їстівного букету з маршмеллоу.

Організатори заходу сподіваються, що енергія та завзяття майстринь, їхні життєві історії надихнуть безробітних жінок діяти заради свого майбутнього.