Готування їжі – кулінарія, кухарська справа – це давнє мистецтво. Першу спробу створити наукову основу кулінарії зробили французи в XVIII-XIX століттях.

Головне завдання кухаря – готувати смачну їжу. Більш того, слід перебувати в постійному пошуку, мати творчу фантазію, щоб задовольнити найвибагливіших гурманів. Сполучаючи чотири основні смаки (солодкий, гіркий, кислий, солоний), використовуючи найширшу гаму пахощів, майстер-кулінар впливає ароматично-смаковими компонентами їжі на емоційну сферу нашої психіки, отже, на наше самопочуття, настрій тощо.

Але їжа має бути не лише смачною, а й корисною. Тож недарма в народі говорять: гарний кухар вартий лікаря.

Кухар готує страви, кулінарні вироби, порційні напівфабрикати як масового попиту, так і виготовляє й оформлює складні страви для виставок-продажів. У процесі приготування різних страв використовує для нарізання, здрібнення, мелення, замішування різноманітне механічне та автоматизоване кухарське приладдя, зокрема ножі з різною конфігурацією, столовий посуд, форми, міксер, блендер тощо.

Кухар повинен знати: технологію приготування страв; процеси теплової обробки (варіння, смаження, випікання); основні види сировини та їх призначення, ознаки її якості, норми та послідовність закладання сировини; правила складання меню; порядок користування збірниками рецептур; умови, термін зберігання та реалізації готової продукції; основні типи механічного, теплового, ваговимірювального та холодильного обладнання та ін.

Професія кухаря висуває  певні вимоги. Перш за все, людина, яка обрала таку професію, повинна бути фізично і психічно здоровою, мати тонке смакове відчуття; бути вправною, акуратною, уважною,  терплячою і доброзичливою.

Дана професія дає можливість започаткувати власну справу: відкрити кафе, піцерію, ресторан тощо. Люди залюбки відвідують заклади харчування, де привітно зустрічають та смачно годують. У такому закладі не бракуватиме відвідувачів, а його господар (кухар), матиме постійний прибуток та моральне задоволення.

Безкоштовно та в короткі терміни оволодіти кухарською майстерністю можна за сприяння служби зайнятості у професійно-технічних навчальних закладах області, а також у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (https://www.dcz.gov.ua/storinka/centry-profesiyno-tehnichnoyi-osvity ).

Всі витрати, пов'язані з організацією професійного навчання безробітних, здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Крім того, у період професійного навчання служба зайнятості продовжує виплачувати безробітним допомогу по безробіттю, що була їм попередньо призначена, при потребі компенсує витрати на проїзд, забезпечує проживання в гуртожитку.

Консультацію щодо навчання ви можете отримати в будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування; в обласному центрі зайнятості за телефоном (0462) 77-90-31, або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv