Напередодні святкування Великодня, 22 квітня, у Ріпкинській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості відбувся майстер-клас з Петриківського розпису для учнів 8-9 класів Ріпкинської гімназії  ім. Софії Русової та вихованців дошкільного навчального закладу «Веселка», який провела місцева майстриня Світлана Будник в рамках культурно-просвітницького проекту обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків».

Мета заходу – не лише просвітницька, а й мотиваційна. Адже будь-які знання та вміння можуть знадобитися у подальшому житті та наблизити до вибору майбутньої професії.

Діти дізналися, що одним із найпоширеніших видів народного мистецтва, що здавна існує та розвивається в Україні, є декоративний розпис. Центром його виникнення є с.Петриківка Дніпропетровської області, звідки і пішла назва. Характерною рисою Петриківського розпису є використання рослинно-квіткового орнаменту, який відзначався легкістю та виразністю композиції. Споконвіку ним прикрашали житла, меблі, посуд, тканини. Розписи, різноманітні за сюжетом, стилем і технікою виконання, як правило, прикрашали хати зовні: під стріхою як фриз, навколо вікон та дверей. Між вікнами малювали букети квітів та віночки, а найбільшу увагу приділяли розпису печі. Спочатку для настінного розпису використовували крейду, сажу, кольорову глину, саморобні рослинні фарби. Малюнок наносили за допомогою пензлика з болотного оситняка, деякі деталі, дрібні елементи композиції вимальовували тоненькими пензликами котячої шерсті, а грона калини пальцем.

Ріпкинська майстриня Світлана Будник присвятила своє життя збереженню та розвитку декоративного розпису. Свої знання та вміння володіти кольором, відтінками, технікою передає учням - веде гурток з декоративно прикладного мистецтва в с. Олешня. Твори художниці та її вихованців постійно експонуються на багатьох виставках.

І цього разу до служби зайнятості майстриня завітала не одна, а зі своїми ученицями, які презентували власні вироби, а саме: різнобарвні писанки, картини, розписані дивовижними квітами та птахами глечики, дощечки, вази, стільчики.

Майстер-клас розпочався з малювання простих елементів, нанесення традиційних для Петриківського розпису мазків, таких як «гребінчик», «зернятко», «горішок». Так, крок за кроком, учні опановували основні елементами цього розпису, його орнаментальні мотиви, навчилися складати живописні квіти, кетяги калини. І все це – в теплій та дружній атмосфері, з позитивними емоціями та враженнями від власноруч зробленого.