оп

Кожна людина прагне жити краще. Якщо добробуту не вдається досягти на Батьківщині кращої долі шукають за кордоном. Щороку до інших держав на роботу та навчання виїжджає чимало українців, однак далеко не всі вони працевлаштовуються там через офіційних посередників. Зважуючись на це, люди переважно працюють без жодних соціальних гарантій, належних побутових умов, отримують занижену платню. Як запобігти ризикам нелегальної трудової міграції йшлося 16 лютого на семінарі для безробітних в Корюківському районному центрі зайнятості. Участь у заході взяли начальник сектору у справах сім’ї, молоді та спорту Корюківської райдержадміністрації Наталія Барабаш та начальник Корюківського бюро правової допомоги Євгенія Левченко.

На семінарі безробітних ознайомили з основами законодавства України в сфері працевлаштування за кордоном; наслідками зовнішньої нелегальної трудової міграції (шахрайство, економічна експлуатація, торгівля людьми); перевагами легального працевлаштування за кордоном; правовим захистом (організаціями та установами, які здійснюють підтримку українців за кордоном). Разом з фахівцями присутні проаналізували помилки, яких найчастіше припускаються мігранти, та шляхи їх уникнення.

Безробітні також дізналися про форми торгівлі людьми, методи вербування та експлуатації, небезпечні випадки працевлаштування за кордоном та реалії, з якими стикаються трудові мігранти. За словами фахівців, щороку тисячі українців потерпають від торгівлі людьми. Цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце в світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками. Щорічний дохід злочинців від торгівлі людьми в світі становить 10-12 мільярдів доларів. Для злочинців – це величезні гроші, для людей – страждання, зруйновані сім’ї, втрачене здоров’я і навіть життя. І саме обізнаність кожного громадянина є найкращим захистом проти шахрайства та незаконних дій.