Переселенка з Бахмута Ольга Люліна відкрила у Чернігові фастфуд, який назвала "Олабах". Попри біль втрат, жінка вирішила повернутися до улюбленої справи.

Про це повідомляє "Дім".

 Ольга Люліна народилася у Бахмуті й прожила там усе своє життя. Жінка обожнювала це місто, його атмосферу, природу та людей. Її родина мала власний бізнес — ресторан, піцерію та маленьке кафе зі швидкоїжею. Росія зруйнувала щасливе життя сім'ї. Тепер усе, що є в Ольги — це сни, в яких вона бачить рідний дім та сльози, котрі навертаються щоразу, коли його згадує. Коли Росія розпочала повномасштабну війну, родина Олі всім серцем вірила, що місто вистоїть. Деякий час сім'я жила під постійними обстрілами. Кафе не зачиняли, а навпаки годували захисників України, ризикуючи власним життям.

"Одного разу я пішла з кафе на 20 хвилин раніше. Туди прилетіла ракета з "Точки-У". Це був цілеспрямований удар, адже там часто зупинялися хлопці із ЗСУ. Я розуміла, що будь-якої миті може прилетіти востаннє", — повідомляє Ольга Люліна.

У місті зникло світло та вода. Жінка не витримала. Діти евакуювалися з міста раніше, а вона з чоловіком дещо згодом. Спершу поїхали до Дніпра, а пізніше облаштувалися у Чернігові. Втративши все, жінка не опустила руки й почала будувати все спочатку у Чернігові. Взяла кредит, позичила гроші та відкрила маленький кіоск з фаст фудом на центральному ринку міста.

"Я відкрила все й рік стояла сама, без перерв та вихідних. Найцікавіше, що в Бахмуті я часто хворіла, а тут не могла захворіти ані на день. Адже не має можливості. Треба оплачувати оренду квартири", — розповідає засновниця кафе "Олабах".

Ольга годувала чернігівців млинцями, потім фірмовою шаурмою, лаваш для якої готувала самостійно. Згодом вигадала на основі цього лаваша нову страву — олабах. У фірмовий лаваш жінка додає різноманітні начинки, авторський соус та обсмажує без олії. "Олабахи смажаться чотири хвилини. Якщо начинка готова. Італійська начинка — це жульєн, сир, сир з томатом. Чотири хвилини вистачає, аби сир розплавився. Якщо ж начинка з куркою, або свининою, то піджарка триває до 10 хвилин обов'язково під кришкою, щоб була якісна термообробка", — пояснює Ольга.

Згодом жінка дізналась про гранти для підприємців і вирішила спробувати розширити свій бізнес. Завдяки підтримці небайдужих осіб вдалось відкрити кафе, до якого тепер приходять з усього міста, аби спробувати авторські смаколики. Ольга розуміє, що додому вже не повернеться. Вона мріє про перемогу та щасливе життя у новому місті.