Резюме презентує роботодавцю вас як професіонала. Від того як буде складений цей документ, залежить не лише чи запросять вас на співбесіду, але й те, як складеться ваша кар'єра в цілому. Тож пропонуємо вам дізнатися, якими можуть бути «підводні камені» резюме, тобто помилки, що знебарвлюють ваш образ професіонала і знижують шанс працевлаштування.

1 «Підводний камінь»:

Слід пам’ятати про структурованість резюме і вибірковість інформації, тому не слід включати до резюме:

  • всю вашу трудову біографію (насправді вашого потенційного роботодавця цікавлять тільки останні 3–5 місць роботи й період не більше 10 років);
  • ваші фізичні дані й опис здоров'я;
  • ваші слабкі сторони;
  • причини, через які ви пішли з роботи;

2 «Підводний камінь»:

Об'єктивність. Описуючи свій досвід і навички, будьте реалістичні й об'єктивні. Не вигадуйте і не приписуйте собі не існуючі знання, навички та вміння. Ви повинні бути готові обґрунтувати все, що вказали в резюме.

3 «Підводний камінь»:

Стислість і грамотність. Обсяг резюме не повинен перевищувати двох сторінок, тому інформацію необхідно викладати коротко, наголошуючи на найбільш важливих для роботодавця моментах. До того ж, ніхто не стане читати резюме, в якому вся інформація зливається в суцільну кашу, відсутні заголовки і підзаголовки, спостерігається каламбур шрифтів, граматичні та стилістичні помилки. Не відформатований текст виглядає як мінімум неакуратно і особливо погано, якщо посада передбачає знання ПК.

4 «Підводний камінь»:

Конкретність. Потрібно бути гранично конкретним у виборі формулювань. Набагато краще, якщо Ви можете показати фактами, чому саме Вас варто взяти на роботу (апелюйте своїми конкретними досягненнями – цифри, відсотки, періоди, нагороди і т.п.). А от поганим тоном вважатимуть Ваші вимоги пільг, премій, надбавок, підвищення рівня заробітної плати. Резюме такого плану роботодавцю буде нецікаво.

5 «Підводний камінь»:

Одне резюме під всі вакансії. Вас цікавить багато вакансій і ви хочете створити одне оптимальне резюме? Звучить заманливо, але зовсім не ефективно.

Ви ж хочете, щоб роботодавець побачив ваш намір отримати роботу і стати частиною компанії. Щоб це сталося з більшою ймовірністю, абсолютно кожен розділ вашого резюме має бути націлений на одну певну вакансію, адже у кожного роботодавця є свої вимоги. Це зовсім не означає, що потрібно складати резюме заново, але адаптувати його за допомогою, наприклад, ключових слів дуже навіть рекомендується.

 

Яким би чином ви не шукали роботу – через знайомих, за допомогою соцмереж та об’яв, чи скориставшись послугами державної служби зайнятості, одного дня настане момент, коли вас попросять показати (або надіслати) своє резюме. Сьогодні для всіх очевидно, що без грамотно складеного резюме пошук роботи буде малорезультативним.