Перша робота і знайомство з новим колективом найчастіше змушують більшість людей дещо нервувати і переживати певні незручності.

І це нормально, адже від нової роботи чекаєш не тільки гідної та вчасної зарплати, цікавих проєктів, а й приємної атмосфери в колективі. Адже від цього, власне, залежатиме й результат роботи та внутрішня гармонія. Тож спробуємо розібратися, як влитися в новий колектив та стати його невід’ємною частиною.

Спершу варто прийняти позицію спостерігача, аби швидше придивитися до корпоративних особливостей і традицій в установі.

Не критикуйте встановлені порядки в компанії, які здаються вам незвичними або застарілими. Замість зауважень запропонуйте конструктивні рішення там, де бачите, що можна зробити краще.

Докладіть максимум зусиль для того, щоб пристосуватися до прийнятих в новій компанії підходів щодо вирішення питань, не чекайте, що нові колеги підлаштуються під вас.

Варто ретельно ознайомитися зі своїми посадовими обов’язками і окреслити собі конкретні кроки щодо їх виконання. Не знаєте, як це зробити? Не соромтеся запитати у досвідчених колег, як це реалізувати. Цей важливий аспект так само впливає на ставлення до вас у колективі.

Обов’язково спробуйте запам’ятати імена колег, це налаштує їх до спілкування і допоможе швидко освоїтися. Серед більш досвідчених колег знайдіть наставника, який на початку вашої діяльності допоможе справлятися з деякими обов’язками.

Спробуйте познайомитися ближче: питайте про захоплення, книги, попередній досвід роботи — більшості з нас подобається розповідати про себе.

Слід також подбати і про зовнішній вигляд, у тому числі чистий і стильний гардероб. Це додасть впевненості.

Варто стримувати свої емоції і не показувати свій характер. В іншому випадку це може на довгий час зарекомендувати вас як істеричну людину.

Намагайтеся сприймати все, що відбувається, спокійно. Ставтеся до всіх доброзичливо. Вже давно відомо, що позитивні і доброзичливі люди швидше інтегруються в колективі.

Дотримуючись простих правил, ви швидше адаптуєтесь у новому колективі і заслужите довіру й повагу з боку колег.

Наберіться терпіння, вірте в себе і у вас обов’язково все вийде!