Студенти, які недавно закінчили навчання, часто цікавляться, чи можливо влаштуватися на роботу без досвіду, звичайно можливо! Коли Ви вже знаєте на якій посаді в якій компанії мрієте працювати, то настав час створити Ваше резюме.

Резюме – документ, в якому подається коротка інформація про освіту, професійні успіхи та досягнення людини, яка його подає. Мета резюме -  зацікавити роботодавця своїми навичками та вміннями. Після того як роботодавець отримає всю необхідну інформацію, йому буде набагато простіше визначитися з тим, чи варто запрошувати Вас на співбесіду.

Зазвичай, резюме подається із супровідним листом, в якому у Вас є можливість розповісти про свої унікальні досягнення, які можуть бути реалізовані і навіть стати основою при працевлаштуванні на посаду.

Структура резюме:

  • Приватна інформація: ім’я, сімейний стан, дата народження, номер телефону, домашняя адреса, e-mail, фото.

  • Мета: назва посади, на яку претендуєте.

  • Освіта: дата закінчення, якщо ще навчаєтесь, то вкажіть на якому курсі, назва учбового закладу, кваліфікація, спеціалізація.

  • Додаткова освіта: курси, тренінги, які мають відношення до роботи на яку Ви претендуєте.

  • Професійний профіль: інформація стосовно професійного офіційного та неофіційного досвіду, проектної діяльності, виробничої практики, участь в конференціях в якості спікера та інше.

  • Додаткова інформація: особисті характеристики, які мають відношення до трудової діяльності, водійське посвідчення та наявність автомобіля, якщо Ви готові використовувати у виробничій діяльності, рівень володіння: комп’ютерними програмами та іноземними мовами.

  • Рекомендації: можуть бути надані з місця навчання, проходження виробничої практики чи громадської діяльності.

По своїй суті, резюме, це документ, який в перший раз проглядається швидко. У вас є всього лише 2-3 хвилини, щоб зацікавити роботодавця і пояснити, чому саме ваша кандидатура повинна стати основною при розгляді питання про працевлаштування. Є кілька основних секретів, по його оформленню, на яких наполягають навіть фахівці.

Секрети оформлення резюме:

  • Використовуємо папір саме формату А4 і складаємо документ так, щоб він вмістився на одну сторінку.

  • Працюємо тільки з щільним папером, вибираючи не яскраві чорнила і бажано, лазерний принтер. Це обумовлено тим, що може виникнути необхідність переслати поштою або факсом, зробити копію або підколоти його в папку і при всіх цих маніпуляціях текст може затеретися, папір пом’ятися і фарба обсипатися.

  • Навіть не варто й думати створювати резюме, оформляючи текст листом від руки. Не весь почерк легко прочитати, і розбиратися в написаному ніхто не буде.

  • Потрібно друкувати на одному боці аркуша, не застосовуючи рамки, малюнки, масивні знаки і фото.

У будь-якому випадку, створюючи свою візитну картку важливо пам’ятати про те, що її стиль повинен бути діловим, це все-таки документ, по якому буде формуватися думка про вас і ваші якості. Він повинен бути цікавий на стільки, щоб навіть при першому погляді виникало бажання обов’язково запросити вас на співбесіду і вакантну відкриту посаду.