В рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо детінізації зайнятості Ріпкинська районна філія Чернігівського обласного центру зайнятості ініцювала проведення семінару з роботодавцями на базі Любецької ОТГ. Захід відбувся за участю голови об’єднаної територіальної громади С.Пінчука, представників Держпраці та «Ощадбанку».

Йшлося про переваги легальної праці, серед яких гарантія кадрової стабільності підприємств, соціального захисту найманих працівників, фінансової та репутаційної спроможності бізнесу, підвищення рівня суспільного життя.

Директор Ріпкинської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості В.Бєлогура ознайомив роботодавців з тенденціями розвитку місцевого ринку праці та акцентував увагу присутніх на нових можливостях та сервісах для роботодавців та шукачів роботи. На сьогодні державна служба зайнятості має найбільшу базу легальної роботи в межах країни. Крім того, пошук роботи та працівників здійснюється й на повному ринку праці на засадах рекрутингу. Роботодавці, які працюю в легальному полі, за умови працевлаштування безробітних на нові робочі місця можуть отримати компенсацію єдиного соціального внеску. Вони можуть скористатися й іншими послугами, які допомагають заощаджувати. Так, вирішити кадрові проблеми можна шляхом професійної підготовки безробітних, залучення їх до робіт тимчасового характеру тощо.

Під час заходу керуюча філією ЧОУ АТ «Ощадбанк» Т.Білокаменська презентувала державну програму фінансової підтримки суб’єктів мікропідприємництва та малого підприємництва «Доступні кредити 5-7-9%», якою можуть скористатися всі, хто здійснює підприємницьку діяльність або планує найближчим часом поповнити лави підприємців.

У свою чергу, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших правових актів у Чернігівській області О.Залуговський розповів працедавцям про головні аспекти оформлення трудових відносин з найманими працівниками, необхідність дотримання трудового законодавства, адже це запорука стабільного та прибуткового бізнесу, гарантія уникнення проблем як з найманими працівниками, так і з відповідними контролюючими органами.