В Україні після перших місяців війни ринок праці почав поступово відновлюватись, проте, він зазнав суттєвих змін. То ж в яких галузях на думку експертів варто шукати роботу вже зараз і в найближчому майбутньому.

Будівництво та архітектура

Усі експерти сходяться на думці, що вже сьогодні в Україні різко зростає потреба у будівельниках. Користуються попитом усі фахівці, причетні до будівництва: інженери та архітектори, маляри та штукатури, фахівці, що займаються реконструкцією будинків тощо. Тобто йдеться про всі будівельні спеціальності. Це зрозуміло, адже Україні доведеться відновлювати та будувати нові будинки, об’єкти інфраструктури, мости, заводи, підприємства. Загалом, після війни Україна має перетворитися на одне велике будівництво. Це вплине на інші сфери, адже одне робоче місце у будівництві — це шість-сім робочих місць у суміжних галузях, що обслуговують будівельну галузь.

Медицина та психологія

Медичні працівники потрібні у будь-який час. Але і тепер, і після закінчення війни найактуальнішими будуть професії хірурга, кардіолога, реабілітолога, фізіотерапевта, спеціаліста лікувального масажу.

Війна залишить важкий відбиток у житті кожного українця. Для багатьох потрясіння останніх місяців негативно позначилися на здоров'ї у вигляді панічних атак, неврозів та ін. Психологічна підтримка під час війни та після її закінчення є дуже важливою і для військових, і для мирних громадян. Затребуваними будуть психологи та психотерапевти, зокрема й дитячі психологи.

ІТ-технології

ІТ-сфера в Україні продовжить розвиватися. Як зараз, так і у майбутньому будуть потрібні ІТ фахівці, які спеціалізуються на цифровізації економіки, сфері цифрової безпеки. Вже зараз частина державного управління, адміністративні послуги населенню, український бізнес все більше переходять на цифрові продукти, щоб забезпечити доступність, прозорість, оперативність, а також мінімізувати можливі ризики та втрати у разі нових небезпек.

Електронна комерція та онлайн продажі

Раніше популярні професії маркетолога та менеджера з продажу залишаться на ринку праці і надалі, але передбачається, що Україна активно інтегруватиметься в міжнародні торгівельні процеси. Саме розвиток цієї галузі дозволить швидко та якісно задовольнити попит покупців та споживачів на різноманітні товари та послуги, оперативно проводити фінансові операції та здійснювати розрахунки, просувати власні товари та послуги на світових ринках у всесвітній мережі з використанням цифрових пристроїв.

Логістика та транспорт

Зростає попит на логістичні професії, починаючи від водіїв, операторів перевезень до працівників портів, транспортних терміналів. Це пов'язано ще й з тим, що Україна дедалі активніше включається у міжнародні транспортні коридори та мережі. Саме правильно вибудувані логістичні схеми дозволяють доставляти будь-які матеріали, обладнання та товари до споживачів в максимально короткі терміни та з мінімальними супутніми витратами.

Енергетика та енергетична безпека

Енергетична незалежність стає одним з основних завдань у Європі та в нашій країні. Розвиток альтернативної енергетики, розробка власних родовищ, розвиток інфраструктури з розподілу енергії, запровадження енергозберігаючих технологій, розвиток ядерної енергії – все це спонукає попит на ринку праці на професіоналів у сфері енергетики. До того ж підприємства енергетичної галузі належать до об’єктів критичної інфраструктури, робота яких має бути забезпечена першочергово, як у мирний час, так і в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуацій.

Військово-промисловий комплекс та оборонне виробництво

Основа системи безпеки країни – це потужна сучасна армія. Тому потреба в професійних військових, офіцерському складі зростатиме. Використання сучасної зброї, військової техніки та обладнання висуває нові кваліфікаційні вимоги до військовослужбовців, потребує опанування специфічними навичками та вміннями. Небувалий поштовх отримає оборонна промисловість. Все це потребує висококваліфікованих розробників, конструкторів, інженерів, науковців, випробувальників тощо.

Також зростає попит на працівників робочих спеціальностей, які й до початку війни були в дефіциті. Відновлення та забезпечення безперебійної роботи об’єктів критичної інфраструктури, заводів, фабрик, підприємств, виробничих цехів, та майстерень та ін. потребує працівників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, кваліфікованих робітників з інструментом.

Від наявності та кваліфікації кадрів буде залежати подальший розвиток і відновлення нашої країни. Тож щоб стати фахівцем у своїй справі, варто обирати майбутню спеціальність душею і з розумом, а також мати хист до обраної професії.